مکالمات روزمره آلمانی

مکالمات روزمره آلمانی

تاریخ انتشار: دوشنبه, 08 آبان 1402 | 22:28

یکی از مهم‌ترین عوامل در یادگیری یک زبان جدید مانند زبان آلمانی، توانایی بیان است. به دنبال مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان نظیر آلمان، اتریش و سوییس باید بتوانید نیازهای روزانه خود را به شیوایی بیان کنید. روش‌ها و راهکارهای مختلفی برای یادگیری این نوع مکالمات وجود دارد که از جمله آن ها می‌توان به استفاده از دوره‌های آموزشی، منابع مختلف، تمرین و تکرار روزانه، مشاهده‌ فیلم و ویدیو، گوش دادن به پادکست و موارد دیگر اشاره داشت.

 دقت کنید که هرچه توانایی شما در بیان مکالمات روزمره آلمانی بهتر باشد، شرایط زندگی شما در آن کشور راحت‌تر بوده و سریع‌تر می‌توانید با اطرافیان ارتباط برقرار کرده و نیازهای خود را بیان کنید.

 اهمیت یادگیری مکالمه‌ روزمره آلمانی

 یادگیری مکالمات روزمره آلمانی برای مهاجرین بسیار حایز اهمیت است که در ادامه چند مورد از دلایل این اهمیت را با هم بررسی می‌کنیم.

 ارتباطات روزمره 

در صورتی که مکالمات روزمره آلمانی را فرا بگیرید می‌توانید روزانه با افراد مختلف در کشور ارتباط برقرار کرده و با آن ها صحبت کنید. این ارتباط برای خرید روزانه، مراجعه به فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، ملاقات با همسایگان یا دوست‌های آلمانی زبان و ارتباطات لازم است. کسب مهارت در مکالمات روزمره آلمانی سبب می‌شود که در سرعت بالایی بتوانید زندگی خود را به طور مستقل اداره کرده و نیازهای خود را به طور مستقیم با افراد آلمانی زبان در میان بگذارید.

 شغل

دیگر فواید کسب مهارت در مکالمه به زبان آلمانی، امکان پیدا کردن کار و شغل است. قابلیت صحبت کردن با کارفرما و یا همکاران بسیار ضروری بوده که با کسب این توانایی می‌توانید راحت با دیگر افراد تعامل داشته و گزارش‌ها را به درستی ارئه دهید. همچنین در جلسات کاری، مذاکره‌ها و... شرکت کرده و دستورهای کاری را به درستی متوجه شده و حتی به خوبی اظهار نظر می‌کنید.

تحصیل

 مکالمه‌ روزمره آلمانی حتی برای تحصیل نیز اهمیت زیادی دارد. دانشجویان و دانش ‌آموزان باید بتوانند با همکلاسی‌ها و اساتید ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسند یا مفاهیم توضیح داده شده را به خوبی متوجه شوند.

 به طور کلی یادگیری مکالمات روزمره آلمانی در امر مهاجرت بسیار ضروری است و در صورتی که قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان را دارید بر روی این بخش باید تمرکز ویژه داشته باشید.

 چگونه مکالمات روزمره آلمانی را یاد بگیریم؟

 روش‌ها و راهکارهای زیادی برای آن که بتوانیم این دسته از مکالمات را یاد بگیرید وجود دارد.

 دوره‌های آموزشی

 یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه‌ها برای یادگیری مکالمه‌ روزمره آلمانی، تهیه دوره‌های آموزشی و شرکت در کلاس‌ها است. از جمله بهترین کلاس‌ها در این راستا می‌توان به کلاس‌های آلمانی مجموعه لرن تاک اشاره داشت که در آن اساتید به بررسی مکالمات روزمره آلمانی می‌پردازند. خوبی کلاس‌های لرن تاک آنلاین بودن آن است که دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته و از هر کجای کشور می‌توانید در آن کلاس‌ها شرکت کنید. همچنین در صورتی که کارمند هستید و یا فرصت آزاد کمی دارید می‌توانید برای کلاس خصوصی اقدام کرده که زمان کلاس توسط شما و دبیر تعیین می‌شود.

 در کلاس‌های لرن تاک مکالمات روزمره آلمانی بین زبان آموزان و دبیر با زبان‌آموزان انجام می‌شود که به دنبال تمرین و تکرار زیاد مفاهیم و مطالب به خوبی در ذهن می‌نشیند. همچنین مواردی نظیر توجه به بیان و تلفظ کلمات و ایده‌پردازی نیز در این کلاس‌ها آموزش داده می‌شود.

 منابع آموزشی

 در کنار دوره‌های آموزشی استفاده از منابعی نظیر کتاب و منابع آنلاین نیز می‌تواند برای بهبود مهارت مکالمه، کارساز باشد. شما می‌توانید انواع کتاب‌های آموزشی معتبر، کتاب‌های داستان و رمان، فیلم‌های ساده و پادکست‌های مختلف را گوش داده تا عبارات و واژگان روزمره آلمانی را فرا بگیرید.

 تمرین مکالمه

 تمرین مستمر با یک زبان آموز دیگر می‌تواند شما را در بهبود مهارت مکالمه به آلمانی کمک کند. در این امر توانایی و تلاش برای صحبت کردن به زبان آلمانی بسیار مهم است. در صورتی که همراهی در این بخش ندارید می‌توانید از دیگر پلتفرم‌های آنلاین با متقاضیان یادگیری زبان آلمانی آشنا شده و با هم به صحبت بپردازید.

 تمرین روزانه

 این که به طور روزانه و در فعالیت‌های روزمره خود سعی کنید مکالمات آلمانی را استفاده کنیم، باعث می‌شود تا راحت‌تر مطالب را یاد گرفته و نیازهای خود را بیان کنید. صحبت با خود و یا مکالمات ساده با افراد دیگر را تمرین کنید و مهارت مکالمه‌ خود را بهبود ببخشید.

 به طور کلی برای بهبود این مهارت، داشتن تمرکز و پشتکار در یادگیری بسیار مهم است. تمرین منظم و استمرار در یادگیری به شما کمک می‌کند تا  نسبت به روز گذشته بهتر عمل کرده و به طور قابل توجهی این بخش پ را بهبود ببخشید.

نمونه متن مکالمه روزمره در زبان آلمانی

 

?Guten Morgen! Wie geht es dir-

?Guten Morgen! Mir geht es gut, danke. Und dir+

.Mir geht es auch gut, danke-

 

?Entschuldigung, können Sie mir bitte helfen-

?Natürlich! Was kann ich für Sie tun+

?Ich suche den Bahnhof. Können Sie mir den Weg zeigen-

.Ja, natürlich. Gehen Sie geradeaus hier entlang und biegen Sie dann links ab. Der ahnho fist nicht weit+

 

?Was möchtest du heute Abend machen-

?Ich bin mir nicht sicher. Hast du einen Vorschlag+

?Wie wäre es mit einem Film im Kino-

?Das klingt gut! Welchen Film möchtest du sehen+

 

?Entschuldigung, wo ist die nächste Bank-

.Die nächste Bank ist zwei Straßen weiter. Gehen Sie geradeaus und biegen Sie dann rechts ab+

!Vielen Dank für Ihre Hilfe-

 

?Was hast du gestern zum Abendessen gekocht-

.Ich habe Pasta mit Tomatensauce gemacht+

?Das klingt lecker! Kannst du mir das Rezept geben-

 

?Was machst du am Wochenende-

.Ich treffe mich mit einigen Freunden und wir gehen ins Kino+

: Klingt nach Spaß! Kann ich auch mitkommen?-

جمع ‌بندی 

زبان آلمانی یکی از زبان‌های پرطرفدار بوده که افراد زیادی به دنبال یادگیری آن هستند. این تقاضای بالا به دلیل شرایط خاص کشورهای آلمانی زبان برای مهاجرت است. مهمترین نیازی که یک فرد پس از مهاجرت به کشور جدید دارد، توانایی بیان مکالمات روزمره آلمانی است. در همین راستا استفاده از منابع آموزشی، شرکت در کلاس‌ها، خواندن کتاب‌ها و متون مختلف، دیدن فیلم و گوش دادن به پادکست و موارد دیگر می‌تواند بسیار کارساز باشد.

 


دسته بندی ها: آلمانی
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده