ثبت‌ نام در آزمون آیلتس

ثبت‌ نام در آزمون آیلتس

تاریخ انتشار: جمعه, 31 فروردین 1403 | 22:15

در دنیای امروزی یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است،  چرا که این زبان برای فعالیت‌های تحصیلی، کاری، مهاجرت، سفر و ...اهمیت بالایی دارد. برای بررسی سطح دانش و توانایی یک فرد در زبان انگلیسی و فهم آن، آزمون‌های مختلفی برگزار می‌شود که یکی از معتبرترین این آزمون‌ها، آزمون آیلتس است. به‌ همین منظور افراد زیادی متقاضی ثبت‌ نام در آزمون آیلتس هستند.

 برای ثبت نام در این آزمون ابتدا باید به درک و دانش کافی نسبت ‌به زبان انگلیسی و چهار مهارت رایتینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و لیسینینگ آن رسیده باشید. که میتوانید برای این منظور از دوره آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنید. سپس با داشتن مدارک مورد نظر و از طریق سایت‌های معتبر می‌توانید برای ثبت نام در این آزمون اقدام کنید. می‌توان گفت که ثبت‌ نام در آزمون آیلتس ازجمله مراحل بسیار مهم برای افرادی است که قصد دارند مهارت زبان انگلیسی در خود را ارزیابی کرده و یا مدرک آن را به دانشگاه، سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های کاری و موارد دیگر ارائه دهند. به ‌همین منظور و با توجه به اهمیت بالا، در این محتوا به بررسی فرایند ثبت نام در آزمون آیلتس و مزایای آن می‌پردازیم.

 مراحل ثبت‌ نام در آزمون آیلتس

برای ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را دنبال کنید تا ثبت نام به شما بدون هیچ‌گونه مشکل و در راحت‌ترین راه انجام شود. دقت کنید که رعایت هر کدام از موارد درنهایت منجر به ثبت نام صحیح می‌شود و ایرادی در کار پیش نمی‌آید.

مراجعه به وبسایت

در قدم اول باید وب ‌سایت رسمی آزمون آیلتس را باز کنید. در این وب ‌سایت به در بخش ثبت نام در آزمون نیاز رفته که در آن ابتدا شهر و تاریخ موردنظر برای آزمون را انتخاب می‌کنید.

اطلاعات ثبت نام

 در مرحله بعدی وارد بخش اطلاعات شخصی می‌شوید. بدین صورت که اطلاعات شخصی نظیر نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت و موارد دیگر را باید در خانه‌های مشخص شده وارد کنید. قدم بعدی وارد کردن اطلاعات تماس نظیر شماره تلفن، پست الکترونیکی، آدرس و موارد این‌چنینی است. برای ‌آن ‌که به ‌راحتی بتوانید از جدیدترین اخبار مطلع شوید، توصیه می‌کنیم که پذیرش پست الکترونیک را در این بخش حتما علامت بزنید. چرا که از این طریق می‌توانید گفتگوی راحت‌تری نیز با پشتیبانان آزمون و ثبت نام آن داشته باشید. در قدم بعدی به وارد کردن اطلاعاتی در زمینه سابقه کار و تحصیل و دستاوردهای زبان انگلیسی می‌رسیم.

پرداخت هزینه

حال با توجه به درخواست خود، می‌توانید برای آزمون عمومی انتخاب داشته باشید و درنهایت با انتخاب کردن تاریخ و محل آزمون و پرداخت هزینه، ثبت نام شما کامل می‌شود. دقت کنند که این بخش برای افرادی که از داخل ایران قصد ثبت نام دارند امکان‌پذیر نبوده، چرا که این پرداخت با کارت اعتباری و بانکی بین‌المللی انجام می‌شود. دراین ‌راستا سازمان‌ها و مؤسسات داخلی در نقش رابط عمل می‌کنند.  بدین صورت که می‌توانید اطلاعات لازم برای ثبت نام در وب ‌سایت اصلی آزمون آیلتس را در این سایت‌های رابط وارد کرده و هزینه را پرداخت کنید.

 این سایت‌ها با توجه به اطلاعات شما در سایت رسمی آیلتس ثبت نام می‌کنند. پس ‌از آن ‌که ثبت نام شما کامل شد باید حتماً در روز و ساعت آزمون در محل مورد نظر آماده باشید و مدارک و مستندات لازم برای ارائه هویت خود را به‌همراه ببرید.

 برای موفقیت در آزمون آیلتس چه راهکاری باید پیش رو گرفت؟

دقت کنید که ثبت نام در آزمون آیلتس ملزم به داشتن توانایی و دانش کافی در زمینه زبان انگلیسی است، چرا که بدون داشتن این توانایی نمی‌توان نمره قبولی را در این آزمون کسب کرد. روش‌های زیادی برای کسب نمره قابل ‌قبول در این آزمون وجود دارد، اما می‌توان گفت ساده‌ترین و راحت‌ترین راه برای رسیدن به مطلوب موردنظر، شرکت در کلاس‌های آموزشی است.

 به ‌همین منظور مجموعه learn talk کلاس‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی به‌ طور آنلاین برای شما عزیزان فراهم آورده تا از هر نقطه کشور که هستید بتوانید از این کلاس‌ها استفاده کنید. محوریت اصلی کلاس‌های مجموعه learn talk توجه بر روی تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی است که در آن اساتید خبره و با تجربه تمامی نکات و قواعد برای موفقیت در آزمون آیلتس را به شما عزیزان آموزش می‌دهند. دراین ‌صورت دیگر نیازی به استفاده از منابع متعدد و گیج شدن بین آن‌ها را ندارید.

 سوالات متداول

در این قسمت قصد داریم به متداول‌ترین سوالات شما پیرامون ثبت نام در آزمون پاسخ دهیم.

1-    چگونه می‌توان در آزمون آیلتس ثبت نام کرد؟

 برای ثبت نام در این آزمون ابتدا باید به وب‌سایت رسمی برگزاری آزمون مراجعه کنید و صفحات و فرم‌ها و اطلاعات موردنظر را تکمیل کنید. درنهایت پس ‌از انتخاب محل آزمون و پرداخت هزینه ثبت نام شما کامل می‌شود.

2-     چه مدت پیش‌ از تاریخ برگزاری آزمون باید در آن ثبت نام کرد؟

 معمولاً یک فاصله زمانی چهار هفته ای بین ثبت نام و تاریخ آزمون وجود دارد. با توجه به تقاضای بالا برای شرکت در این آزمون حتماً حدود یک ماه قبل‌ از زمانی ‌که قصد شرکت در آن را دارید برای ثبت نام اقدام کنید.

3-     هزینه شرکت در آزمون‌های آیلتس چقدر است؟

 هزینه شرکت در آزمون آیلتس با توجه به تدابیر سازمان برگزارکننده آن تعیین می‌شود و ممکن است تغییر کند. اما درصورتی ‌که از کشور ایران بخواهید برای این آزمون ثبت نام کنید چیزی حدود 10 میلیون هزینه آن می‌شود.

4-     برای ثبت نام در آزمون آیلتس چه مدارکی نیاز است؟

 برای ثبت نام در این آزمون مدارکی نظیر مدارک شناسایی مانند پاسپورت و اطلاعاتی همچون اطلاعات شخصی و تحصیلی و غیره نیاز است.

جمع بندی

می‌توان گفت مهم‌ترین گام برای شروع مهاجرت کاری و تحصیلی، ثبت نام در آزمون آیلتس و کسب نمره ایده‌آل در آن است. با تکمیل فرآیند ثبت نام شما می‌توانید در تاریخ و محل برگزاری آزمون که انتخاب کردید، برای شرکت در آن اقدام کنید.

 به‌ منظور آن‌که در آزمون نمره مطلوبی کسب کنید نیاز دارید که حتماً آموزش‌های کافی در چهار مهارت آن را دیده باشید و با تمرین و تکرار بسیار به نمره مطلوب برسید. ممکن است ثبت نام و فرآیند آن برایتان پیچیده به‌نظر برسد و یا قابلیت پرداخت هزینه آن به ‌طور بین‌المللی را نداشته باشید. دراین ‌راستا می‌توانید از سایت‌های رابط داخلی که وظیفه کم ثبت نام در آزمون را برعهده می‌گیرند کمک بگیرید.

 


دسته بندی ها: آزمون ها
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده