نرم افزارهای آموزش تافل و ایلتس

نرم افزارهای آموزش تافل و ایلتس

تاریخ انتشار: جمعه, 31 فروردین 1403 | 22:03

در دنیای امروز یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که قصد مهاجرت دارند و یا می‌خواهند مدارج علمی را طی کنند نیاز دارند که مدرک زبان ارائه دهند. در این مدرک میزان تسلط فرد بر مهارت‌های مختلفی نظیر مکالمه، خواندن، شنیدار و... سنجیده شده و نمره‌ای ارائه می‌شود. از جمله پرطرف‌دارترین آزمون‌های فعال در زمینه زبان انگلیسی می‌توان به آزمون تافل و آیلتس اشاره داشت. برای تمرین این آزمون‌ها می‌توان از دوره آنلاین زبان انگلیسی و یا نرم‌ افزارهای آموزش تافل و آیلتس استفاده کرد.

 در این نرم‌افزارها آموزش به ‌طور مصور بوده و امکان مرور، یاد گرفتن لغات و گرامر در بازی و با شکل وجود دارد. همچنین نرم ‌افزارهای فوق دارای دسته ‌بندی روزانه بوده که افراد می‌توانند به تمرین و تکرار مطالبی که یاد گرفته‌اند بپردازند. با توجه به اهمیت این آزمون‌ها و روی کار آمدن نوع جدیدی از آموزش با عنوان نرم‌ افزارهای آموزش تافل و آیلتس در این محتوا به بررسی این نرم ‌افزارها می‌پردازیم.

 آزمون تافل و آیلتس

پیش‌از آن‌ که نرم‌ افزارهای آموزش تافل و آیلتس  را بررسی کنیم، به توضیح مختصری پیرامون این دو آزمون می‌پردازیم.

 آزمون تافل یک آزمون سنجش زبان انگلیسی است که توسط سازمانی در ایالات‌متحده آمریکا برگزار می‌شود. معمولاً افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند در آزمون تافل شرکت می‌کنند. در این آزمون چهار مهارت گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتن را مورد سنجش قرار می‌دهند. نمره تافل بین صفر تا 120 در نظر گرفته می‌شود.

  آزمون آیلتس توسط سازمان بریتیش و کمبریج در کل دنیا برگزار می‌شود و افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، کاری یا به ‌طورکلی مهاجرت به کشورهای انگلیسی ‌زبان را دارند در این آزمون شرکت می‌کنند. در آزمون آیلتس مانند تافل چهار مهارت شنیدار، گفتار، نوشتم و خواندن مورد سنجش قرار می‌گیرد. با این تفاوت که نمره این آزمون بین 0 تا 9 است.

  نرم‌ افزارهای آموزش تافل و آیلتس

حال به بررسی چند نمونه از نرم ‌افزارهای بسیار خوب و باکیفیت در زمینه آموزش تافل و آیلتس می‌پردازیم.

Magoosh

نرم ‌افزار Magoosh یکی از نرم ‌افزارهای آموزشی بسیار حرفه‌ای برای آیلتس و تافل است که درس‌ها و تست‌های مختلفی دارد. در این نرم‌افزار آموزش‌ها به ‌طور سطح بندی قرار می‌گیرند و هر فرد متناسب با مهارت و دانشی که در زبان انگلیسی دارد می‌تواند سطح مورد نظر خود را انتخاب کند.

Barron's TOEFL iBT Prep

 

از دیگر نرم ‌افزارهای خوب در زمینه آموزش زبان انگلیسی و آمادگی برای آزمون تافل و آیلتس می‌توان به نرم ‌افزار Barron's TOEFL iBT Prep اشاره داشت. این نرم‌افزار شامل انواع مختلفی از تست، راهنما و دیگر منابع برای تمرین و تکرار جهت آمادگی بهتر در آزمون زبان انگلیسی است.

Cambridge English: Advanced Trainer

نرم‌افزار Cambridge English: Advanced Trainer  نیز از دیگر نرم‌افزارهای خوب برای آموزش و آمادگی برای آزمون‌های زبان انگلیسی است که دارای منابع مختلف برای تقویت مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتار و صحبت کردن است.

ETS TOEFL Practice

درصورتی ‌که قصد آمادگی برای آزمون تافل را دارید و می‌توانید نرم ‌افزار ETS TOEFL Practice را در دستور کار خود قرار دهید. در این نرم‌افزار آموزش‌های مختلفی برای آمادگی آزمون تافل و همچنین تمرین و تکرار و مرور مطالب وجود دارد.

IELTS Prep App

از دیگر نرم ‌افزارهای خوب که به‌ طور تخصصی برای آمادگی جهت آزمون آیلتس طراحی ‌شده نرم ‌افزار IELTS Prep App است که در آن انواع مختلفی از تست‌ها و منابع وجود دارد.  در این اپلیکیشن  چهار مهارت شنیدار، خواندن، نوشتار و صحبت کردن تقویت می‌شود.

 تمامی نرم ‌افزارهای گفته ‌شده جزو نرم‌ افزارهای آموزش تافل و آیلتس در نظر گرفته می‌شوند که رتبه‌ی بالایی بین نرم‌افزارهای دیگر دارند. هر کدام از این نرم ‌افزارها دارای معایب و مزایایی برای خود هستند و هر فرد متناسب با نیاز و سطحی که دارد می‌تواند یک یا چند نمونه از آن‌ها را انتخاب کرده و به تمرین و تکرار با آن بپردازد.

 آیا تنها با استفاده از نرم ‌افزار می‌توان به نمره خوبی در آزمون‌های زبان انگلیسی رسید؟

 یکی از اصلی‌ترین سوالات افراد برای کار با نرم‌افزار این است که آیا تنها با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توانند به نمره دلخواه رسید. بدون شک پاسخ این سوال منفی است. هر فرد برای آن‌ که بتوانند به نمره خوبی در آزمون‌ها دست یابد به همگامی با یک دبیر نیاز دارد. برای این منظور مجموعه learn talk کلاس‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی جهت آمادگی آزمون تافل و آیلتس در نظر گرفته که هر فرد متناسب با سطحی که دارد و همچنین ساعت خالی خود بتوانند در این کلاس‌ها شرکت کند.

در این مجموعه بهترین اساتید با سابقه بالا در زمینه آیلتس و تافل گرد هم آمده اند تا به کمک جدید‌ترین متدها به آموزش زبان انگلیسی بپردازند. خوبی شرکت در کلاس مجموعه learn talk محدود نبودن به مکان است و افراد در هر مکانی می‌توانند از آموزش ها استفاده کنند.

جمع ‌بندی

برای موفقیت در آزمون‌های تافل یا آیلتس راه‌های زیادی وجود دارد. یکی از جدیدترین راه‌ها استفاده از نرم‌ افزار است. به ‌همین منظور در این محتوا به معرفی چند نمونه از برترین نرم‌ افزارهای آموزش تافل و آیلتس پرداختیم. هرکدام از این نرم‌افزارها دارای تست، آموزش و منابع متعددی به ‌منظور تمرین و تکرار و آمادگی برای آزمون تافل و آیلتس هستند. اما دقت کنید که تنها با استفاده از این نرم‌ افزارها نمی‌توان به نمره قابل قبولی در آزمون رسید و حتماً نیاز دارید که با یک دبیر همراه باشید و کتب آموزشی متعدد را مورد بررسی قرار دهید.


دسته بندی ها: آموزش
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده