نمونه سوالات آزمون آیلتس

نمونه سوالات آزمون آیلتس

تاریخ انتشار: یکشنبه, 06 اسفند 1402 | 20:50

آزمون آیلتس  جزو آزمون‌های بسیار مهم و پر مخاطب به شمار می‌آید. با توجه به تقاضای بالا برای این آزمون، در نظر گرفتیم تا نکات کلی پیرامون نمونه سوالات آزمون آیلتس در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بدون شک برای موفقیت و کسب نمره ایده آل در آزمون فوق، نیاز دارید که مباحث و موارد و قواعد زبان انگلیسی را به خوبی فرا گرفته و چهار مهارت مورد سنجش در این آزمون را در خود تقویت کنید و به این منظور میتوانید از آموزش آنلاین زبان انگلیسی آیلتس لرن تاک بهره ببرید.

 البته برای رسیدن به نمره بالا و موفقیت در آزمون راهکارهای متفاوت وجود دارد که به این راهکارها نیز اشاره می‌کنیم.

 نمونه سوالات آزمون آیلتس

همانطور که در قسمت مقدمه نیز به آن اشاره داشتیم، آزمون آیلتس دارای چهار مهارت شنیدار، گفتار یا مکالمه، نوشتار و خواندن است . هر بخش نمونه سوالات خاص خود را دارد. به طور کلی اگر می‌خواهید نمونه سوالات کتبی خود آزمون را ببینید می‌توانید از کتاب‌های جامع آزمون آیلتس استفاده کنید؛ اما ما در این بخش تنها نحوه و نوع نمونه سوالات آزمون آیلتس در هر بخش  را برایتان بیان می‌کنیم.

 قسمت شنیداری

 بخش شنیداری در آزمون آیلتس جزو بخش‌های مهم بوده که سوالات آن در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال شبیه به هم هستند.  در این بخش چهار صدا و مکالمه وجود دارد که داوطلب باید به آن‌ها پاسخ دهد. مدت زمان پاسخگویی به سوالات حدود ۳۰ دقیقه است که همزمان با شنیدن صدا باید در برگه پاسخ سوالات انتخاب شود. پس از  آن ۱۵ دقیقه زمان به داوطلب داده می‌شود تا پاسخ‌های علامت زده در دفترچه سوال را وارد پاسخنامه کند.

 سوالات بخش فوق ۴۰ عدد بوده که هر سوال دارای یک نمره است. انواع سوالات بخش شنیدار به صورت چهارگزینه‌ای، جای خالی، جدول و نمودار برای نامگذاری و... هستند.

 بخش خواندن

 قسمت خواندن نیز از دیگر مهارت‌های مورد سنجش در آزمون آیلتس است که دارای ۳  متن طولانی است . داوطلب حدود ۶۰ دقیقه زمان دارد تا متن‌های فوق را خوانده و به سوالات پاسخ  دهد. سوالات این بخش نیز 40 عدد بوده و هر سوال دارای یک نمره است.

 متن‌ها حالت توصیفی و واقعی دارند و در کنار مطالعه آن‌ها باید از استدلال و تحلیل استفاده و پاسخ صحیح را انتخاب کرد. در این بخش سوالات شامل انواع سوال چهارگزینه‌ای، تکمیل جدول و اتصال جواب‌ها، پاسخ کوتاه و ... هستند.

در آزمون آیلتس آکادمیک متن‌های مورد نظر علمی ‌و تحصیلی هستند اما در آزمون جنرال متن‌ها به فرم اجتماعی، شغلی و  عمومی ‌انتخاب می‌شوند.

بخش نوشتار

نوشتار یا همان رایتینگ از دیگر قسمت‌های آزمون آیلتس است که نمونه سوالات متفاوتی دارد. می‌توان گفت که این بخش جزو سخت‌ترین و دشوارترین قسمت‌ها در آزمون آیلتس به شمار می‌آید که پاسخ دهی به آن برای تمامی ‌داوطلبان دشواری خاص خود را دارد.

شما می‌توانید نمونه سوالات آزمون آیلتس را از اینترنت دانلود کرده و بخش رایتینگ آن‌ها را بارها و بارها تمرین کنید. به طور کلی این بخش 60 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و دو سوال رایتینگ مختلف از داوطلب پرسیده می‌شود.

دو متنی که باید نوشته شود موضوعات مختلفی را در بر می‌گیرند که در دو تسک جدا هستند. تسک 1 معمولاً حاوی نمودار یا جدول است که داوطلب ۲۰ دقیقه زمان دارد تا چیزی حدود ۱۵۰ کلمه پیرامون آن نمودار و جدول توصیف کند. در تسک 2 نیز موضوعی به داوطلب داده می‌شود که وی باید دیدگاه خود را در ۲۵۰ کلمه پیرامون موضوع آن بنویسد.

 بخش مکالمه

 آخرین مهارت مورد سنجش در آزمون آیلتس، مهارت اسپیکینگ است که داوطلب در این قسمت مصاحبه‌ای انجام می‌دهد که این مصاحبه در زمینه فعالیت‌های شخصی، خانواده، شغل، اطلاعات عمومی و ... هستند. داوطلب چیزی حدود ۵ دقیقه زمان دارد که به این سوال پاسخ دهد.

 در قسمت بعدی کارتی به داوطلب داده می‌شود که روز آن کارت به موضوع خاصی اشاره می‌شود. فرد پس از یک دقیقه فکر کردن، دو دقیقه زمان دارد تا نظر خود را بیان کنید. همچنین پس از آن پیرامون موضوع کارت سوالاتی پرسیده می‌شود. به طور کلی مدت زمان بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس حدود ۱۵ دقیقه است و تعداد سوالات آن بین ۱۶ تا ۱۹ عدد هستند.

چگونه می‌توان به درصد بالای سوالات آزمون آیلتس پاسخ صحیح داد؟

بدون شک پس از دیدن نمونه سوالات آزمون آیلتس این نتیجه می‌رسید که تنها با خواندن منابع نمی‌توان مهارت کافی برای پاسخگویی به سوالات کسب کرد. در اینجاست که به اهمیت و ارزش شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی می‌رسیم.

داشتن دبیری حرفه‌ای و با تجربه در زمینه آزمون آیلتس و همراهی با وی برای رسیدن به نمره ایده آل و بالا در این آزمون بسیار حائز اهمیت است. اساتید مجموعه learn talk  دارای تجربه بالا در زمینه آزمون آیلتس هستند و پس از آموزش‌های ابتدایی، نمونه سوالات آزمون آیلتس در بخش‌های مختلف را با داوطلب کار می‌کنند. همچنین در آموزش‌های خود از نکات کلیدی و فن‌های پاسخ دهی به سوالات نیز یاد می‌کنند .

با شرکت در این کلاس‌ها دیگر نگرانی بابت آموزش و نکات آزمون آیلتس نداشته و تنها با مطالعه مرتب و منظم مطالب، مرور روزانه و تمرین و تکرار می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. در کنار شرکت در کلاس‌های آموزش استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی، حل نمونه سوالات آزمون آیلتس به طور جداگانه، دیدن فیلم به زبان اصلی، گوش دادن به پادکست و موارد دیگر بسیار کمک کننده است.

 جمع بندی

 ازمون آیلتس جزو آزمون‌های بسیار معتبر برای سنجش سطح و دانش زبان انگلیسی به شمار می‌آید. با توجه به اینکه در سالیان اخیر مهاجرت رونق گرفته، تقاضا برای شرکت در آزمون آیلتس نسبت و به گذشته بسیار بیشتر شده و بسیاری از مردم به دنبال کسب نمره بالا در این آزمون ‌هستند.

به همین منظور در محتوای فوق به بررسی نمونه سوالات آزمون آیلتس برای هر بخش پرداختیم. در صورتی که قصد شرکت در این آزمون و کسب نمره بالا دارید حتما باید نمونه سوالات را بررسی کرده و پاسخ آن‌ها را تمرین کنید.


دسته بندی ها: آموزش
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده