کتاب‌های مورد نیاز آزمون آیلتس

کتاب‌های مورد نیاز آزمون آیلتس

تاریخ انتشار: جمعه, 31 فروردین 1403 | 21:54

در سال‌های اخیر مهاجرت‌های کاری و تحصیلی به کشورهای دیگر رونق بیشتری یافته است. یکی از شرایط اصلی مهاجرت و مدارک لازم، مدرک آزمون زبان است. از جمله آزمون‌های معتبر می‌توان به آزمون آیلتس اشاره داشت. به همین منظور افراد به دنبال آنند تا از آموزش آنلاین زبان انگلیسی آیلتس استفاده کنند و یا کتاب‌های مورد نیاز آزمون آیلتس را پیدا کرده و آن‌ها را خریداری کنند.

 به کمک این کتاب‌ها می‌توان سطوح مختلف آزمون نظیر خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن را تقویت کرد. البته در نظر داشته باشید که تنها به وسیله کتاب و به شکل خودآموز نمی‌توان مهارت کافی در این زبان کسب کرد و یا برای رسیدن به نمره بالا در آزمون آیلتس به زمان نیاز دارد. به همین منظور همراهی و همگامی ‌با یک دبیر حرفه ای و با تجربه می‌تواند به کمک بزرگی کند. برای این منظور می‌توانید در کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی مجموعه learn talk شرکت کرده و پروسه کسب نمره ایده آل در آزمون آیلتس خود را کوتاه‌‌‌تر کنید.

 کتاب‌های مورد نیاز آزمون آیلتس

 برای موفقیت در آزمون آیلتس کتاب‌های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند و شاید برای شما عزیزان دشوار باشد که بین انبوه این کتاب‌ها، نمونه‌های بهتر و موفق‌‌‌تر را انتخاب و خریداری کنید.  به همین منظور در این محتوا در نظر گرفتیم تا برترین کتاب‌های آزمون آیلتس از دیدگاه دبیران و اساتید حرفه‌ای این آزمون را به شما معرفی کنیم تا در صورتی که قصد خرید و آمادگی برای آزمون را دارید از سردرگمی ‌خارج شوید. این کتاب‌ها بسیار زیاد و متنوع هستند و ما تنها در این محتوا می‌توانیم چند نمونه از معروف‌ترین آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

Cambridge IELTS Practice Test

این کتاب توسط دانشگاه کمبریج به طور رسمی ‌منتشر شده است و کتاب جزو کتاب‌های تمرینی به شمار می‌آید که یک منبع بسیار خوب و عالی برای تمرین و تکرار و افزایش سطح دانش و توانایی در زبان انگلیسی شناخته می‌شود. از ویژگی‌های اصلی کتاب فوق می‌توان به داشتن سطوح مختلف، داشتن نمونه سوالات و پاسخ به همراه ارائه نکات و راهکارهای تستی لازم برای عملکرد بهتر، پاسخ دهی صحیح‌‌‌تر به سوالات، قابل استفاده به طور خودآموز و در تمامی ‌مقاطع و سطوح اشاره داشت . به کمک این کتاب می‌توانید با ساختار کلی آزمون آیلتس و نحوه برگزاری آن همچنین نمونه سوالات آشنا شده و خود را بارها پیش از آزمون اصلی بسنجید.

The Official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب جزو کتاب‌های بسیار خوب و راهنمای جامع آزمون آیلتس به شمار می‌آید که مطالب آن شامل طیف وسیعی از تمرینات، نکات روزمره و کلی، راهنمایی‌های مفید برای موفقیت در آزمون است. کتاب فوق نیز توسط دانشگاه کمبریج ارائه شده و داوطلبان را برای آمادگی بهتر در آزمون آیلتس آماده می‌کند.

 از جمله ویژگی‌های این کتاب می‌توان به پوشش و تمامی ‌مهارت‌های لازم نظیر نوشتن، شنیدار، گفتار و خواندن در آزمون آیلتس، ارائه دستورالعمل‌های بسیار مفید و راهگشا و نکات کلیدی و مفید، تقسیم‌بندی مختلف برای تقویت مهارت‌های متفاوت، استفاده از تست‌ها و فعالیت‌های عملی، پاسخ به سوالات رایج و متداول داوطلبان درباره آزمون، راهنمایی مفید برای بهبود عملکرد در آزمون، داشتن فایل صوتی برای تمرین شنیداری و همچنین بهبود تلفظ، داشتن نمودار و جداول و تصاویر رنگی برای یادگیری مصور و جذاب‌‌‌تر و موارد بسیار دیگر اشاره داشت.

Barron's IELTS Superpack

مجموعه کتابهای بارونز نیز از دیگر کتاب‌های مورد نیاز آزمون آیلتس بوده که شهرت بسیار زیادی دارند. این مجموعه برای آمادگی آزمون آیلتس بسیار کامل است و شامل چهار کتاب مختلف می‌باشد:

1. Barron's IELTS Strategies and Tips: کتاب فوق در برگیرنده نکات و راهکارهای مفید برای آزمون آیلتس است که به داوطلبان کمک می‌کند تا با نحوه برگزاری آزمون و ساختار کلی آن آشنا شود. همچنین راهکارهای بسیار مفید برای عملکرد مناسب در هر قسمت آزمون را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

2. Barron's IELTS Practice Exams: این کتاب خود دارای چند آزمون تستی و شبیه ساز آیلتس است که به شما کمک می‌کند پیش از آزمون اصلی بارها بارها تجربه واقعی روبرویی با سوالات را پیدا کنید. مباحث ‌کتاب فوق هر چهار مهارت مورد نیاز آزمون آیلتس را در بر می‌گیرد.

3. Barron's Essential Words for the IELTS: این کتاب از مجموعه کتاب‌های بارونز حاوی لغات و عبارت‌های لازم برای بخش‌های مختلف آزمون آیلتس است که با خواندن آن دایره لغات افراد گسترش یافته و همچنین عملکرد بسیار بهتری در آزمون از خود نشان می‌دهند.

4. Barron's IELTS Audio CDs: آخرین کتاب از مجموعه کتاب های بارونز شامل 2 سی دی صوتی است که برای بخش لیسنینگ و اسپیکینگ تعبیه شده. با گوش دادن به فایل‌های این دو سی دی‌ می‌توانید مهارت گفتاری و شنیداری خود را بهبود داده و مکالمه بهتری در آزمون از خود نشان دهید.

از دیگر کتاب‌های مورد نیاز آزمون آیلتس می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره داشت:

 Kaplan IELTS Premier with 8 Practice Tests:

کتاب فوق حاوی 8 آزمون متفاوت برای آیلتس است.

Collins English for Exams - Speaking for IELTS

 این کتاب به طور ویژه  برای مهارت مکالمه در آزمون آیلتس طراحی شده است و تمرینات بسیار کاربردی دارد.

 Cambridge Vocabulary for IELTS

اگر می‌خواهید یک کتاب خوب برای تقویت لعات خود داشته باشید، کتاب فوق می‌تواند یک انتخاب بسیار خوب و هوشمندانه باشد.

 IELTS Trainer

 این کتاب نیز دارای آزمون‌ها و نمونه سوالات بسیار خوب و با سطح مناسب برای آزمون آیلتس است که تهیه آن توصیه می‌شود.

جمع بندی

برای موفقیت در آزمون آیلتس کتاب‌های زیادی وجود دارد که با مطالعه و تمرین کتاب‌ها می‌توانید مهارت خود را در بخش‌های مختلف آزمون آیلتس گسترش داده و به نمره بسیار خوب دست یابید. بدون شک کتاب‌های زیادی در بازار موجود است که کتاب‌هایی که توسط دانشگاه کمبریج منتشر شده اعتبار و نزدیکی بیشتری با خود آزمون دارند. اما برای موفقیت در این آزمون تنها اکتفا به کتاب و خواندن آن پاسخگو نبوده و در کنار خود کتاب‌ها نیاز دارید که با دبیری با تجربه و مسلط به زبان انگلیسی آزمون آیلتس همگام و همراه باشید.

 برای همراهی می‌توانید در کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی مجموعه learn talk شرکت کرده و در کنار آن با استفاده از کتاب‌های مورد نیاز آزمون آیلتس، به نمره بسیار خوب در این آزمون برسید.


دسته بندی ها: کتاب
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده