امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال

امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال

تاریخ انتشار: جمعه, 31 فروردین 1403 | 21:56

آیلتس یکی از بهترین و معتبرترین آزمون‌ها به منظور سنجش سطح زبان انگلیسی در کل دنیا است این آزمون توسط دانشگاه‌ها، موسسات و سازمان‌های بین المللی به عنوان یک شاخص بسیار مستند برای سنجش مهارت زبان انگلیسی پس از گذراندن دوره آنلاین زبان انگلیسی، مورد تایید است و از آن برای ورود به دوره‌های تحصیلی، مهاجرت کاری و موارد دیگر استفاده می‌کنند. امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال جزو پر مخاطب‌ترین امتحان‌های زبان در دنیا به شمار می‌آیند که این دو آزمون‌ تفاوت‌ها و شباهت‌هایی با یکدیگر دارند.

 آزمون آیلتس آکادمیک برای داوطلبانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، اما آزمون جنرال برای داوطلبانی اسب که هدف آن‌ها از شرکت در آزمون آیلتس، مهاجرت به کشورهای مختلف و ارائه نمره است. در هر دوی این آزمون‌ها چهار مهارت نوشتار، خواندن، گفتار و شنیدار در مورد سنجش قرار می‌گیرد و نمره کلی آزمون آیلتس از صفر تا ۹ تعیین می‌شود که حداقل نمره متناسب با مقصد و هدف فرد آزمون دهنده متفاوت است. برای موفقیت در امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال نیاز دارید که سطح زبان و دانش انگلیسی خود را بالا ببرید که این بالا بردن دانش زبان انگلیسی با شرکت در کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی مجموعه learn talk امکان پذیر است.

 آیلتس آکادمیک

 در ادامه بررسی امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال، به طور جداگانه به تعریف و توضیح هر کدام از این آزمون‌ها پرداخته و تفاوت‌ها و شباهت‌های آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

امتحان آبلتس آکادمیک به منظور ارزیابی و سنجش مهارت زبان انگلیسی دانشجویان بین المللی در کل جهان و در سطح تحصیلات عالی و دکترا و تحقیقات مطرح می‌شود. بسیاری از دانشگاه‌ها، سازمان‌های حرفه‌ای و کالج‌ها مدرک این آزمون را به عنوان یک شرط لازم و ضروری برای پذیرش دانشجو اتخاذ می‌کنند.  در این آزمون مهارت‌های نوشتار، شنیدار، گفتار و خواندن مورد بررسی و سنجش قرار می‌گیرد.

 آیلتس جنرال

یکی دیگر از انواع آزمون‌های مجموعه آیلتس، امتحان آیلتس جنرال است.  افرادی که قصد مهاجرت کاری یا دیگر موارد به کشورهای خارجی دارند، از مدرک این آزمون استفاده می‌کنند. در آیلتس جنرال نیز مانند امتحان آیلتس آکادمیک ‌چهار مهارت گفته‌شده مورد سنجش قرار می‌گیرد. در این آزمون بیشتر سوالات با توجه به سطح عمومی ‌و رایج زبان انگلیسی است.

شباهت‌های امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال

همانطور که در قسمت مقدمه نیز اشاره داشتیم، آزمون آیلتس به دونوع آکادمیک و جنرال تقسیم‌بندی می‌شود که هر کدام از این آزمون‌ها ۴ بخش و مهارت شنیدار، نوشتار، مکالمه و خواندن را مورد سنجش قرار می‌دهند. پس اولین شباهت این دو آزمون در سنجش مهارت‌های آن است، اما هر کدام از این بخش‌ها ممکن است در نحوه سوالات و بیان مطالب تفاوت‌های جزئی با هم داشته باشند.

 مهارت مکالمه در دو آزمون فوق تقریباً مشابه بوده و داوطلبان باید به سوالاتی که از آن‌ها پرسیده می‌شود پاسخ دهند.

 تفاوت‌های آیلتس آکادمیک و جنرال

پس از بررسی شباهت به بررسی تفاوت‌های این دو آزمون می‌پردازیم. تفاوت اصلی و عمده آزمون‌های فوق در محتوای آن‌ها است، چرا که منبع برگزاری آن‌ها یکسان بوده و هر دو آزمون تنها چهار مهارت مورد نیاز را مورد سنجش قرار می‌دهد اما نوع سوالات و محتوا متفاوت است.

آیلتس آکادمیک را برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های دیگر کشورها دارند در نظر می‌گیرند، به همین منظور سوالاتی که در این آزمون بررسی می‌شود بیشتر سمت و سوی علمی ‌و تخصصی به خود می‌گیرند. بسیاری از دانشگاه‌ها برای قبولی دانشجو مدرک این آزمون را معتبر می‌دانند. اما در مقابل، آزمون آیلتس جنرال برای افرادی که به طور عمومی ‌و کلی قصد مهاجرت دارند مناسب است.مدرک این آزمون می‌تواند برای سفر توریستی یا سفر شغلی باشد. نوع سوالات و مطالبی که در آزمون آیلتس جنرال پرسیده می‌شود عمومی ‌بوده و بیشتر موارد روزمره مورد سنجش قرار می‌گیرد.

 تفاوت دیگر در آزمون فوق سطح سخت گیری و تصحیح و نمره دهی به سوالات است. آزمون آکادمیک ‌سختگیرانه‌تر بوده و همچنین برای قبولی به نمرات بالاتری نیاز دارید، در حالی که آیلتس جنرال دشواری و سختگیری کمتری در تصحیح داشته و حتی با نمرات پایین‌تر نیز می‌توانید مدرک خود را ارائه داده و برای مهاجرت کاری یا مهاجرت عادی اقدام کنید. این که چه نمره‌ای در آزمون های فوق کسب کنید متناسب با هدف شما و مقصد متفاوت است. برای بررسی نمره مورد نیاز به منظور قبولی می‌توانید دانشگاه مقصد خود را مورد بررسی قرار داده و شرایط قبولی دانشجویان را مطالعه کنید، اما به طور کلی کسب نمره ۷ به بالا برای قبولی در مقاطع مختلف دانشجویی ایده آل است.

امتحان آیلتس آکادمیک یا جنرال؟

 یکی از دغدغه‌های اصلی داوطلبان  انتخاب یکی از این دو آزمون و شرکت در آن است. این انتخاب باید متناسب با هدف افراد انجام شود، در صورتی که هدف شما اقدام برای تحصیل است، آزمون آکادمیک مناسب‌تر است اما اگر هدف شما مهاجرت کاری و شغلی یا عادی است می‌توانید در آیلتس جنرال شرکت کنید.

 برای موفقیت در امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال چه راهکارهایی را می‌توان پیش رو گرفت؟

 اصلی‌ترین و عمده‌ترین عامل موفقیت در یک آزمون، یادگیری صحیح مطالب و تمرین و تکرار است. برای یادگیری درست مطالب آزمون‌های آیلتس و به طور کلی زبان انگلیسی، می‌توانید در کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی مجموعه learn talk شرکت کنید. در این کلاس‌ها تمامی‌ مطالب مورد نیاز برای قبولی و موفقیت و کسب نمره بالا در آزمون‌های فوق به طور کاملا منظم و گام به گام با زبان آموز کار می‌شود. علاوه بر این نکات و تله‌های امتحانی آزمون‌ آموزش داده شده تا نمرات بالایی در آزمون‌های فوق کسب کند.

در کنار شرکت در کلاس می‌توانید از کتاب‌های کمک آموزشی، سی دی، فیلم، اپلیکیشن و موارد دیگر استفاده کنید.

 جمع بندی

بدون شک برای مهاجرت به کشورهای خارجی ارائه مدرک زبان که نشان دهنده سطح دانش شما باشد الزامی ‌است. یکی از آزمون‌های بسیار رایج آزمون آیلتس است که خود به دو دسته آکادمیک و جنرال تقسیم‌بندی می‌شود. این دو آزمون تفاوت‌هایی با هم دارند که در این متن به بررسی موارد فوق پرداختیم. علاوه بر این برای موفقیت در آزمون‌های فوق شرکت در کلاس‌های خصوصی و تمرین و تکرار بسیار کمک کننده است.


دسته بندی ها: آزمون ها
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده