آموزش رایتینگ تسک 1 آیلتس

آموزش رایتینگ تسک 1 آیلتس

تاریخ انتشار: جمعه, 31 فروردین 1403 | 22:10

 

آزمون آیلتس جزو آزمون‌های بسیار معتبر برای سنجش سطح دانش و توانایی در زبان انگلیسی است. افرادی که قصد مهاجرت به طور کاری، تحصیلی و یا حتی گردشگری به کشورهای خارجی دارند به ارائه نمره این آزمون نیازمندند. در این محتوا قصد داریم پیرامون آموزش آنلاین زبان انگلیسی آیلتس، خصوصا آموزش رایتینگ تسک 1 آیلتس اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

در آزمون آیلتس 4 مهارت شنیدار، گفتار، نوشتار و صحبت کردن مورد سنجش قرار می‌گیرد که بخش نوشتار آن دارای دو قسمت مختلف است که با نام تسک یک و تسک دو شناخته می‌شود. برای این تسک‌ها موضوعات مختلفی در نظر گرفته می‌شود و نحوه نوشتار، تعداد کلمات و موارد دیگر با هم متفاوت است. در ادامه توضیحات کاملی پیرامون آموزش رایتینگ تسک 1 آیلتس در اختیار شما قرار می‌دهیم.

آموزش رایتینگ تسک 1 آیلتس

رایتینگ تسک 1 دارای بخش‌های مختلفی نظیر نمودارهای خطی، میله ای، دایره ای، نقطه ای، جدول برای مقایسه و موارد این چنینی است. موضوعاتی که در این بخش مورد پرسش قرار می‌گیرد در زمینه اقتصاد، آمار، فناوری، علوم و... هستند. برای آن که یک فرد بتواند متنی موفق در این قسمت ارائه دهد باید توانایی تفسیر داده‌ها و همچنین توصیف آن‌ها را داشته باشد. در کنار این تفسیر و توصیف استفاده از واژگان مناسب، جملات ساده و روان، کلمات کاربردی، قواعد و گرامر صحیح بسیار حائز اهمیت است.

 نمره رایتینگ تسک 1 آیلتس برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی و یا کاریابی در کشورهای مختلف بسیار مهم است، به همین منظور تلاش برای کسب نمره خوب در این قسمت می‌تواند در آینده مهاجرت شما تاثیر مثبتی بگذارد. در این قسمت از رایتینگ باید درمورد نمودار، جدول یا دیگر مواردی که در اختیار شما قرار داده می‌شود متنی گزارش کنید.  این متن باید مختصر و مفید باشد و دربرگیرنده نکات جامع و کلی پیرامون نمودار یا شکل قرار داده شده باشد. برای آموزش بهتر این قسمت چند راهکار برایتان در نظر گرفتیم که با هم بررسی می‌کنیم.

راهکارهای آموزش رایتینگ تسک 1

حال با هم بررسی راهکارهای آموزش رایتینگ تسک 1 آیلتس می‌پردازیم.

مطالعه نمونه‌های گزارش

 برای اینکه در این قسمت مهارت کافی را کسب کنید ،می‌توانید از انواع نمونه‌گزارش‌ها از نمودارها و جدول‌های مختلف که در آزمون‌های قبلی آیلتس آمده اند ایده بگیرید. برای منظور نمونه سوالات را بررسی کرده و به مطالعه دقیق قسمت‌های مختلف آن بپردازید، سپس سعی کنید متناسب با شرایط آزمون با ساختار و زبان گزارش‌ها آشنا شده و برای نوشتن اقدام کنید.

  تمرین بر روی نمونه‌های مختلف

برای تقویت نوع نوشتار خود و افزایش سرعت عمل توصیه می‌کنیم که حتماً بر روی نمودارهای مختلف تمرین و تکرار کرده تا به مهارت بالا برسید.

آشنایی با اصطلاحات

در این قسمت آشنایی با اصطلاحات مربوط به گزارش نمودار، عدد، درصد، کم وزیاد و.... بسیار حائز اهمیت است.  عباراتی نظیر  "the data indicates that", "the graph shows that" و "the table illustrates that"  می‌تواند در کامل کردن متن به شما کمک کند. ضمن این که نظر مصحح را به خود جلب کرده تا به نمره ی بالاتری برسید. درنتیجه توصیه می‌کنیم که در رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک حتماً از عبارات مناسب برای گزارش نمودار و جدول استفاده کنید.

 به کارگیری ساختار مناسب

 ساختار رایتنگ باید منسجم و قاعده مند باشد، بدین صورت که از یک مقدمه، بدنه، تفسیر داده‌ها و نتیجه گیری تشکیل شده باشد. رعایت این ساختار و انسجام در توضیحات پیرامون شکل و جدول، در کسب نمره بالا بسیار حائز اهمیت است.

 توجه به واژگان و گرامر

 در رایتینگ تسک 1 حدود 150 کلمه می‌توانید بکار ببرید، پس دقت در انتخاب کلمات بسیار حائز اهمیت است. جملاتی که در این تسک بکار می‌روند باید ساده و روان باشند و مفهوم را به خوبی به مخاطب برساند، ضمن آن که از کلمات جدید و اصطلاحات رسمی ‌و مناسب نیز استفاده شده باشد.

مطالعه منابع آموزشی

از دیگر راه‌های آموزش رایتینگ تسک 1 آیلتس، مطالعه منابع و کتاب‌های مختلف است که می‌تواند در نحوه نوشتار و نوع نگاه شما تأثیر مثبت بگذارد.

موضوعات و نمودارها در رایتینگ تسک 1

ازجمله نمودارهای مورد سؤال در این بخش می‌توان به نمودارهای میله‌ای برای میزان فروش یک شرکت، تعداد مسافران ورودی به یک فرودگاه در چند ماه، آلودگی هوا، تعداد دانشجو یا دانش‌آموزان در یک منطقه، درآمد یک شرکت، ماشین‌های تولیدی یک کارخانه و ... اشاره داشت.

همچنین نمودارهای دایره‌ای پیرامون درآمد خانواده، مصرف رژیم غذایی یا یک ماده خاص و موارد این‌ چنینی است.

چگونه نمره بالا در رایتینگ تسک 1 آیلتس کسب کنیم؟

به طورکلی برای موفقیت در نوشتن گزارش رایتینگ تسک 1 آیلتس، تمرین و  تکرار، مطالعه منابع مختلف، داشتن آموزش‌های منسجم و... بسیار کمک کننده است. شما می‌توانید با همراهی و همگامی ‌با یک دبیر خوب و حرفه ای و تمرین و تکرار مناسب به مهارت کافی در این بخش برسید.

 برای این منظور مجموعه learn talk کلاس‌های آموزشی در نظر گرفته که افراد با شرکت در آن کلاس‌ها به طور آنلاین از سراسر کشور می‌توانند به کسب مهارت در پاسخ گویی به سوالات آزمون آیلتس برسند. در این کلاس‌ها دبیر تکالیف مختلف ارائه می‌دهد که با ارسال تکالیف بازخورد مناسب جهت رسیدن به هدف و نمره بالا  داده می‌شود. در کل برای موفقیت در این قسمت به بکارگیری گرامر واژگان، تفسیر داده‌های موجود در پاراگراف و... نیاز است.

 جمع بندی

 یکی از قسمت‌های مهم در آزمون آیلتس رایتینگ است که در این محتوا پیرامون آموزش رایتینگ تسک 1 آیلتس اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دادیم .برای موفقیت در این قسمت نیاز است که با ارائه مباحث آماری و تفسیر و توضیح نمودارها و جدول‌ها آشنا باشید. ضمن آن که از کلمات و واژگان مناسب استفاده کنید تا به نمره بالایی دست یابید.

برای کسب مهارت و آمادگی کافی می‌توانید در کلاس‌های مجموعه learn talk شرکت کنید و در کنار آن از منابع دیگر نظیر کتاب‌ها و آزمون‌ها نیز کمک بگیرید.


دسته بندی ها: آموزش آزمون ها
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده