خلاصه گرامر زبان آلمانی

خلاصه گرامر زبان آلمانی

تاریخ انتشار: یکشنبه, 30 مهر 1402 | 22:50

زبان آلمانی جزو زبان‌های بسیار پرطرفدار بوده که پس از زبان انگلیسی تقاضا برای یادگیری آن زیاد است. در مباحثی که باید برای زبان آلمانی فرا بگیرید، گرامر جزو موارد مهم است. این زبان دارای گرامر پیچیده‌تری نسبت به زبان انگلیسی است که آموزش کاملی برای آن باید ببینید. خلاصه گرامر زبان آلمانی شامل مواردی نظیر اسامی، صفت‌ها، ضمیر‌ها، فعل‌ها و... می‌شود که یادگیری آن‌ها به کمک دبیر و با شرکت در کلاس‌های آموزشی امکان‌پذیر است.

 در این خلاصه گرامر زبان آلمانی به اصول و قواعد گرامری این زبان اشاره می‌شود. همچنین یادگیری گرامر به افراد کمک می‌کند تا آلمانی را بهتر فرا گرفته و به طور عمیق‌تری آن را در سوالات پاسخ داده و نمره‌ بالایی در آزمون‌های آلمانی کسب کنند.

 اهمیت یادگیری گرامر زبان آلمانی

 یادگیری گرامر تنها برای زبان آلمانی نبوده، بلکه هر فردی که می‌خواهد زبان جدیدی فرا بگیرد باید قواعد و اصول گرامری آن زبان را بلد باشد. اما این قواعد و اصول برای زبان آلمانی نسبت به دیگر زبان‌ها مانند زبان انگلیسی کمی دشوارتر است که نیاز به تمرین و تکرار و آموزش‌های عمیق دارد. از جمله مزایا و اهمیت یادگیری گرامر می‌توان به استفاده از آن در صحبت‌کردن و نوشتار اشاره داشت. همچنین با تبحر در گرامر آلمانی می‌توانید نمره‌ی بسیار خوب و بالایی در آزمون‌های سنجش این زبان کسب کنید و مدرک آن را برای مهاجرت‌های کاری یا تحصیلی خود ارایه دهید. مباحث زیادی در گرامر زبان آلمانی باید تدریس شوند که ما در این محتوا خلاصه گرامر زبان آلمانی را برایتان آورده‌ایم.

 خلاصه گرامر زبان آلمانی

 همان ‌طور که گفتیم گرامر زبان آلمانی دارای قواعد و نکات متنوعی است، اما خلاصه گرامر زبان آلمانی می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

 اسامی

 اولین و مهمترین چیزی که در یک زبان مانند زبان آلمانی باید فرا گرفت، اسامی آن است. این اسامی در زبان آلمانی دارای جنسیت‌های متفاوتی هستند که شامل جنسیت مذکر، مونث، مذکر مونث مشترک می‌شود. همچنین تغییراتی مانند تغییر حالت و تعداد نیز در این اسامی و نامی که آن شی خطاب می‌شود تاثیر می‌گذارد.

صفات

 از دیگر مواردی که در خلاصه گرامر زبان آلمانی باید به آن توجه داشت صفت‌ها هستند که این صفات متناسب با اسم، جنسیت و تعداد حالت آن طبقه‌ بندی می‌شود. همچنین برای هر کدام از این موارد صفت در نوع خاصی بیان می‌شود.

ضمایر

در زبان آلمانی شاهد  ضمایر شخصی و ملکی و اشاره‌ای هستیم. به طور کلی ضمیر برای جایگزین کردن اسامی اشیا به کار می‌رود.

 فعل‌

 از دیگر مواردی که باید در خلاصه گرامر زبان آلمانی به آن توجه داشت، فعل‌ها هستند. این فعل‌ها در زبان آلمانی تغییر می‌کنند و نوع بیان آن ها برحس زمان، شخص، عدد و حالت است. همچنین یک فعل ممکن است با حرف اضافه‌ای خاص یا قیدی دیگر ترکیب شوند .

قید

قیدها در زبان آلمانی به منظور توصیف انواع فعل، صفت یا دیگر قیدها مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخلاف صفت‌ها، قیدها با حالت یا تعداد تغییر نمی‌کنند و ثابت هستند.

 جملات مشروط

مورد دیگری که  در گرامر زبان آلمانی باید به آن توجه شود جملات مشروط است که دارای ساختاری خاص هستند. از دیگر موارد می‌توان به جملات پرسشی و حروف اضافه و... اشاره داشت.

 چگونه گرامر زبان آلمانی را فرا بگیریم؟

 همان ‌طور که بارها در متن نیز اشاره داشتیم، گرامر زبان آلمانی قواعد و نکات خاص خود را دارد. در نتیجه برای یادگیری آن به همراهی با دبیر و آموزش دیدن نیاز است. اینکه بخواهید به طور شخصی و تنها از روی کتاب مرجع برای یادگیری گرامر زبان آلمانی اقدام کنید، کاری بس دشوار و زمانبر است. یکی از بهترین کلاس‌ها برای یادگیری زبان آلمانی و گرامر آن، کلاس‌های مجموعه لرن تاک است.

 این مجموعه دارای دبیرهای حرفه‌ای و با تجربه در زمینه آموزش زبان آلمانی و انگلیسی هستند. مزیت کلاس‌های لرن تاک، آنلاین و مجازی بودن آن است، بدین صورت که در هر جای کشور و یا حتی خارج از کشور که باشید نیازی به مراجعه حضوری نداشته و می‌توانید از طریق لپ‌ تاپ، تلفن همراه یا تبلت برای یادگیری این گرامر و زبان آلمانی اقدام کنید. در مجموعه‌ لرن تاک کلاس‌های زبان آلمانی در سطوح مختلفی برگزار می‌شود که برای مشاهده‌ی سطوح یا شرکت در آزمون تعیین سطح تنها کافیست به آدرس اینترنتی سایت لرن تاک مراجعه کنید. همچنین اگر می‌خواهید با این مجموعه کلاس خصوصی داشته باشید و تایم کلاس خود را متناسب با زمان خالی هماهنگ کنید، می‌توانید از بخش کلاس خصوصی سایت اقدام کنید.

 جمع‌بندی

 زبان آلمانی جزو زبان‌های بسیار پرطرفدار بوده که امروزه برای انواع مهاجرت‌های کاری و تحصیلی، یادگیری آن صورت می‌گیرد. گرامر زبان آلمانی جزو مواردی است که آموزش آن باید به طور اصولی انجام شود، چرا که قواعد و نکات و استثناهای خاص خود را دارند.

 مجموعه لرن تاک یکی از مجموعه‌های خوب در آموزش آنلاین زبان آلمانی است.دبیرهای مجموعه تمام مطالب و گرامرهای زبان را به طور دسته بندی به شما آموزش می‌دهند و پس از این آموزش‌ها، شما می‌توانید خلاصه گرامر زبان آلمانی را داشته باشید و با مرور این خلاصه گرامر، یادگیری و ماندگاری مطالب را در ذهن خود بیشتر کنید.

 

 

 


دسته بندی ها: آلمانی
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده