ثبت نام دوره آیلتس

ثبت نام دوره آیلتس

تاریخ انتشار: جمعه, 12 آبان 1402 | 23:00

یکی از مدارک لازم به منظور مهاجرت کاری و تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان و یا کشورهای دیگر، داشتن مدرک سنجش زبان انگلیسی است. آزمون‌های زیادی در این راستا برگزار می‌شود که از جمله معتبرترین آن‌ها می‌توان به آزمون آیلتس اشاره داشت. به همین منظور متقاضیان مهاجرت به دنبال ثبت نام دوره آیلتس هستند تا تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم برای این آزمون را فرا گرفته و در امتحان آن نمره بالایی کسب کنند.

 آزمون‌ آیلتس دارای چهار بخش شنیدار، گفتار، نوشتار و خواندن است که در نهایت هر بخش نمره‌ مخصوص به خود را گرفته و نمرات آن‌ها با هم جمع می‌شود. نمره نهایی آزمون از 9 بوده که میزان نمره‌ قبولی برای آن به عنوان مدرک، بستگی به مقصد شما دارد. اما معمولا چیزی بین شیش و نیم الی هشت، نمره قابل قبول است.

 یک دوره آموزش آیلتس چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یکی از سوالات برای داوطلبان آیلتس این است که یک دوره‌ آموزش آیلتس خوب دارای چه ویژگی‌هایی باشد تا برای ثبت نام آن دوره اقدام کنند؟ امروزه افراد به دنبال پیدا کردن بهترین دوره و کلاس‌های آموزشی هستند تا با ثبت نام دوره آیلتس در مدت زمان کوتاهی مهارت خود برای پاسخ دهی به سوالات این آزمون افزایش دهند، پس توصیه می‌کنیم که حتما موارد زیر را در انتخاب دوره خود لحاظ کنید.

تجربه و تخصص

 اولین مهمترین نکته  برای ثبت نام دوره آیلتس، تخصص دبیرهایی ست که آن را تدریس می‌کنند. دبیر باید از جدیدترین ساختار آزمون آیلتس مطلع باشد و در کنار آن نیازهای داوطلب را بشناسند و برای آن ها راهکاری موثر ارایه دهد. یک دبیر می‌تواند تکنیک‌های مناسب برای پاسخگویی به سوالات را به زبان آموزان خود آموزش داده و و به کسب نمره‌ بالای آن ها کمک کند.

 منابع آموزشی کامل

عامل دیگر برای انتخاب یک دوره و ثبت‌نام در آن، منابعیست که آموزش می‌دهد. آزمون آیلتس توسط مجموعه کمبریج برگزار می‌شود و معمولا کتاب‌هایی که این انتشارات ثبت کرده است برای آزمون‌های آیلتس مورد بررسی قرار می‌گیرد.  از جمله این کتاب‌ها می‌توان به mindset و American English file  را نام برد.

یک دوره‌ آموزشی خوب آیلتس منابع مختلف را در اختیار زبان آموز قرار می‌دهد و در کنار آموزش کامل، منابعی برای تست و نمونه سوال نیز دارد.

 تمرینات و تست‌های عملی

کسب مهارت در آیلتس بدون تمرین و تست عملی امکان‌پذیر نیست، پس یک دوره‌ خوب باید فرصت کافی برای تمرین و تکرار فراهم آورد تا داوطلبان بتوانند آموخته‌های خود را برروی سوالات پیاده سازند و خود را با محیط آزمون آشنا سازند.

 بازخورد و ارزیابی

 نکته‌ دیگری که در انتخاب و ثبت نام دوره آیلتس باید به آن توجه داشت، بازخورد ارزیابی آن است. دقت کنید که تنها یادگیری مطالب در موفقیت شما تاثیر گذار نبوده، بلکه باید خود را بیازماید و نقاط ضعف و قدرت خود را پیدا کنید. با شناسایی این نقاط و بهبود آن‌ها به نتیجه‌ مطلوب می‌رسید.

 پشتیبانی و مشاوره

از دیگر ویژگی‌های یک دوره‌ خوب برای آزمون آیلتس، داشتن پشتیبانیو  مشاوره در طول کلاس  است تا سوالات خود را بپرسید و رفع ابهام کنید.

 انعطاف‌پذیری

از دیگر ویژگی‌هایی که یک دوره‌ خوب باید داشته باشد انعطاف پذیری زمانی است، به طوری که زبان‌آموز بتواند حتی در مسافرت نیز در کلاس خود شرکت کرده و آموزش وی متوقف نشود.

 دوره‌ آیلتس مجموعه‌ لرن تاک

مجموعه لرن تاک یک مجموعه حرفه‌ای در زمینه آموزش زبان انگلیسی، به خصوص آمادگی داوطلب برای آزمون آیلتس است. این مجموعه تمامی شراط مهم برای انتخاب بهترین دوره‌ آیلتس را  در خود جای داده. با ثبت نام دوره آیلتس مجموعه لرن تاک در مدت زمان مورد نظر به نتیجه‌ مطلوب رسیده و نمرات بالایی در این آزمون کسب می‌کنید.

 همچنین لرن تاک دارای مزایای دیگری در کنار موارد قبلی است. به عنوان مثال قیمت کلاس‌هایی که این مجموعه ارایه می‌دهد در مقایسه با کلاس‌های حضوری یا دوره‌های مجازی دیگر بسیار مقرون به صرفه‌تر است و همین مساله سبب شده تا زبان آموزان حتی با بودجه محدود نیز بتوانند در کلاس شرکت کرده و خود را برای آزمون آیلتس آماده کنند.

 مزیت دیگر آنلاین بودن آن است، به طوری که برای ثبت نام دوره آیلتس و شرکت در کلاس‌هایش نیازی به مراجعه حضوری نبوده و از هر کجای کشور و حتی خارج از کشور می‌توانید در دوره شرکت کرده و به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. همچنین مزیت دیگر لرن تاک انعطاف پذیری زمانی است، به طوری که اگر کلاس خصوصی انتخاب کنید می‌توانید ساعت کلاس را با دبیر هماهنگ کنید که این مسیله برای افراد شاغل که دارای محدودیت زمانی هستند یک نقطه‌ مثبت به شمار می‌آید.

 در دوره‌ی آموزشی آیلتس چه مطالبی آموزش داده می‌شود؟

 شاید برای شما سوال باشد که پس از ثبت نام دوره آیلتس چه مطالبی به شما آموزش داده می‌شود؟  موارد زیر مهم‌ترین و پررنگ‌ترین مطالبی هستند که در این دوره به آن‌ها می‌پردازند.

 ساختار آزمون

 یک شرکت‌کننده باید بتواند ساختار کلی آزمون را بشناسد و بداند از چه بخش‌های تشکیل شده. همچنین نحوه‌ پاسخ دهی به هر بخش را نیز بلد باشد.

 راهنمای پاسخ دهی به سوالات

 هر بخش آزمون دارای سوالات مختلفی نظیر جای خالی، چهارگزینه‌ای، صحیح غلط و...  است که داوطلب باید پیش از آزمون این ساختار و نحوه پاسخ دهی به آنها را بشناسد.

 مهارت‌های مورد نیاز

زبان آموز برای موفقیت در آزمون آیلتس نیاز دارد که مهارت‌های خواندن، نوشتن، شنیدار و صحبت کردن خود را بهبود ببخشد. هر کدام از این مهارت‌ها دارای تکنیک‌هایی هستند. به عنوان مثال در قسمت خواندن باید تکنیک خواندن سریع، تحلیل ساختار جملات و مفهوم سازی در پاسخ دهی به سوال را بلد باشید. در بخش مهارت نوشتار باید مهارت نوشتن مقاله‌های آکادمیک، توسعه ایده و همچنین نوع ساختاربندی نوشته‌ را بشناسید. در مهارت شنیداری باید به به مکالمات با لهجه‌های مختلف گوش دهید تا بتوانید در مدت زمان کوتاه مفهوم شنیدار را درک کنید. در قسمت صحبت کردن نیز باید ایده‌ خوب از نظر پاسخ دهی به سوال داشته و بتوانید جملاتی زیبا به طور شفاهی و بدون هیچ گونه ایراد گرامری بیان کنید.

جمع‌بندی

آیلتس جزو آزمون‌های معتبر برای سنجش مهارت زبانی است. با ثبت نام دوره آیلتس و یادگیری مطالب، می‌توانید در مدت زمان کوتاهی آمادگی کافی برای شرکت در این آزمون را کسب کرده و نمره بالایی در آن به دست آورید.


دسته بندی ها: آزمون ها
https://ui-avatars.com/api/?name=%D9%85+%DB%8C+%D9%BE&color=7F9CF5&background=EBF4FF

محمد یاری پور

نویسنده