کتاب Essential Words for the IELTS شامل 600 واژه است که به صورت مکرر در آزمون آیلتس آمده اند. این 600 لغت در 10 درس گنجانده شده است که هر درس براساس یک موضوع است. این 10 موضوع به ترتیب عبارتند از طبیعت، اوقات فراغت، حمل و نقل، فرهنگ، سلامتی، جهانگردی، کسب و کار، اجتماع، آموزش و فناوری/اختراعات.

تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال
دو نوع آیلتس وجود دارد: آموزش آکادمیک و جنرال. گوش دادن و صحبت کردن برای هر دو آزمون یکسان است ، اما موضوع بخش های Reading و Writing بسته به نوع تست شما متفاوت است.

بخش های گوش دادن ، خواندن و نوشتن در تمام آزمون های آیلتس در همان روز به پایان می رسد ، بدون هیچ گونه اختلاف بین آنها.

با این حال بخش Speaking می تواند تا یک هفته قبل یا بعد از تست های دیگر تکمیل شود. مرکز آزمون شما مشاوره می دهد.

کل زمان آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک : شباهت ها
آزمون‌های آیلتس جنرال و آکادمیک شباهت‌های بسیار بیشتری نسبت به تفاوت‌هایشان دارند. زمان‌بندی و ساختار هر دو تست یکسان هستند. هر دو شامل چهار بخش ریدینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و لیسنینگ می باشند که این مهارت ها در طی دو ساعت و ۴۵ دقیقه ارزیابی می شوند. در هر دو مورد، زبان آموزان باید ارزیابی مهارت های ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ را در یک روز انجام دهند، در حالی که ممکن است بخش اسپیکینگ تا هفت روز قبل یا بعد از آن ارزیابی شود.

روند ثبت‌نام ( به صورت آنلاین یا ارایه فرم ها به صورت نسخه چاپی) برای آزمون های آیلتس جنرال و آکادمیک یکسان است، و اکثر مراکز آزمون هر دو نوع این آزمون را ارائه خواهند داد.آیلتس جنرال سخت‌تر است یا آکادمیک؟
وقتی که سوال از میزان سختی دو آزمون آکادمیک می شود جواب دادن به این سوال اندکی سخت می‌شود با سوالاتی که از دانشجویان مختلف در این زمینه کردیم متوجه شدیم که غالب زبان آموزان معتقد هستد که آزمون جنرال ساده‌تر از آکادمیک می‌باشد .چرا که آنها معتقدند مثلا نوشتن یک نامه در Task1 General خیلی ساده‌تر از تفسیر یک داده به صورت جدول در آزمون آکادمیک است و در بخش ریدینگ آنها معتقدند که چون لغات جنرال‌تر و عمومی‌تر هستند پاسخ دادن به سوالات مربوط به آن متن نیز ساده‌تر می‌باشد .

طراحان سوال هم به همین قضیه اعتقاد دارند به همین دلیل است که در بخش ریدینگ شما اگر به ۳۰ سوال جواب دهید همان نمره ای را می گیرید که با پاسخ دادن به ۲۳ سوال در آزمون آکادمیک کسب خواهید کرد.

نقد و بررسی دوره

4.3

4.3
4 امتیاز
 • 5 ستاره0
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

39 دانشجو ثبت نام کرد

  دوره های مرتبط

  دوره های محبوب

  دیدگاه ها

  X